Luetuimpia kirjoituksiani ja niiden lukijamääriä…

Tämmöistä kirjoitusta on toivottu muutamaan otteeseen. Luetuimpia kirjoituksiani ja niiden kävijämääriä. Ajoittain tulee pyörähdettyä tuolla Google Analyticsissa, jossa on niin paljon käppyrää ja kippuraa, etten ihan tarkalleen edes tiedä mitä osa niistä tarkoittaa. Sen faktan sieltä voi käydä toteamassa, että juttuja lukee nykypäivänä moni muukin, kun pelkät sukulaiset ja ystävät. Tuntuu edelleen kummalliselta, että julkaise-napin painalluksen jälkeen teksti tavoittaa tuhannet ihmiset ja ihan ympäri Suomea, ehkä joku saattaa niitä silmäillä muissa maissakin. Se on oikein mukavaa ja kiva, että höpinäni ja löpinäni tuovat ihmisille ajalteltavaa ja ajanvietettä.

Tässäpä olisi luetuimpia kirjoituksiani aikavälillä 3.4.2016-7.11.2017 (perässä päivän aikana kertyneet sivukatselut):

Ollaanko isi aina yhdessä ? (38 095)

Askel tuntemattomaan / …kun mieli särkyy (20 253)

Kulissit romahti (12 350)

Minä rakastan sinua (11 260)

Suurin osa ylläolevista teksteistä sijoittuu näemmä blogini alkuajoille. Ei nuo kippurat ja käppyrät tuolla analytiikassa ohjaile tekemisiäni. Kirjoittaminen elämästä, sen kippuroista ja käppyröistä on minulle kaikista tärkeintä. Tällä hetkellä lukijamäärädiagrammi on tasoittunut mukavalle tasolle, kuten elämäkin. Diagrammi vetelee melkoisen suoraa linjaa, kuten elämäkin. Välillä tulee piikkejä ylös- ja alaspäin, kuten elämässäkin.

Mukavaa tiistaita ja olisi kiva tietää missäpäin kirjoituksiani lueskellaan?

Eli mistäpäin, mistäpäin?

-Esko-

// Kuvat: Jere Lehtonen //

91 Replies to “Luetuimpia kirjoituksiani ja niiden lukijamääriä…”

  1. Lapin perukoilla Sallassa luetaan hyvin ahkerasti. Kiitos ajatuksia sykähdyttävästä lukemisesta!

    1. Heippa Jossu! Siellä en ole käynyt, ehkä. Saatettiin ehkä ajella jossain siellä käydessämme Pohjois-Norjassa…Wau, Lapissa asti. Onko lunta?…❄

      1. Lunta löytyy ja ekat -20 asteen pakkasetkin käytiin viime viikolla läpi ❄️

    1. Moikka Eveliina! Lappeenranta myöskin tuttu koriksen kautta. Oli lyhyn pelimatka Joensuusta. Ei ollu, kun reilu 200 kilsaa…????✌

    1. No, se on Emppu hyvinkin tuttu paikka!…???? Nykyisin tulee käytyä Apulandiassa. Oletko käynyt?

    1. No siellä on -M tullut myös vietettyä aikaa todella reippaasti. Hyvä kaupunki, tosi hyvä!!…:)

    1. Iltoja R! Onpa kiva, että vastailette näihin asuinpaikkoihinne…tämä on mukavaa ja Multialla en ole kyllä käynyt…✌????

    1. Hyvä Uma! Vantaa, hyvinkin tuttu. Kalajoki ei niinkään. Hiekkasärkille kyllä täytyisi joskus päästä…????????

    1. Iltaa Paula! Sotkamossa tuli käytyä Kajaanissa opiskellessa…terveisiä sinne…????❄

  2. Alun perin Päijät-Hämeestä, tällä hetkellä kirjoituksesi ilostuttavat lukijaansa Helsingin Sörnäisissä

    1. Moikka Heve!
      Siellä se taisi olla semmoinen pannaripaikkakin..Go Oulu…❄❄

    1. Tuttu, hyvin tuttu. Goodmanissa tulee usein pysähdyttyä. Uuniperunalla Picnicissä…????????

    1. Pikkupoikana pelannut jääkiekkoa Sapkoa vastaan…! En ole kyllä aikoihin vieraillut…✌

    1. Tuttu. Provinssissa tullut käytyä useita ja useita kertoja. Täytyisi taas tulla, olisi oikein juhlavuosi…✌

    1. Ohoh. Amerikka, sinne olisi joskus päästävä. Tämä tuntuu oudolta, että Jenkeissä asti. Terveisiä!!…????

    1. Teillä onkin siellä Suomen kuumin poikamies tällä hetkellä…???? Tullut käytyä Moilasen tehtaanmyymälässä, eikös se ollut Pieksämäellä…????????

    1. Noniin Ansku!! Taisit pistää pohjat ja mukava, että olet mukana!!…Onko lämmin?…????

  3. Vähän liiankin kuuma! ???? Näin joulun aikaan kaipaa kylmyyttä ja pimeyttä muuten ei niinkään

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *